20 maart 2025

Uitslag enquête met betrekking tot seminars

Auteur: Naomi Jansen
Branche Personenschade
Uitslagen enquete

Er hebben maar liefst 202 ingeschreven NIVRE Register-Experts Personenschade gereageerd op de uitgestuurde enquête over permanente educatie, oftewel 22% van het aantal experts dat ten tijde van de enquête was ingeschreven. Dat is een grote opkomst en is zeer positief. Dat betekent dat onze achterban in ieder geval betrokken is bij het NIVRE én bij permanente educatie. 62% van de respondenten (125 personen) heeft aangegeven dat er toegevoegde waarde is om vanuit het NIVRE een seminar te organiseren, naast het grote aanbod voor PE-bijeenkomsten dat er al in de markt is.

Uit de enquête is gebleken dat de ingeschrevenen het fijn zouden vinden wanneer er wat spreiding is over het land bij het organiseren van de seminars. Bij meer spreiding qua locatie is het voor bijvoorbeeld ingeschrevenen uit het diepe zuiden van het land of het hoge noorden van het land ook eerder mogelijk om een seminar van het NIVRE bij te wonen. Daarbij is gebleken dat de donderdagmiddag het meest favoriet is.

Verder kan er een scheiding gemaakt worden qua interesses voor onderwerpen van een dergelijk seminar in twee groepen onder de respondenten. Er is een grote groep die echt vraagt om kennissessies over de geijkte onderwerpen binnen letselschade. Denk hierbij aan zelfstandigenschades, diverse schadeposten zoals verlies aan arbeidsvermogen en huishoudelijke hulp. Het vermoeden is dat de groep die hierom vraagt nog niet zo lang staat ingeschreven en om die reden op deze manier de kennis bijgespijkerd wil hebben.

De andere groep respondenten heeft vermoedelijk jarenlange ervaring en zit niet meer zo te wachten op kennissessies. Die respondenten willen eigenlijk meer verbondenheid voelen met het NIVRE en vinden dat het NIVRE ook wel eens wat terug mag doen voor ze. Zij verwachten een meer ludieke organisatie met originele onderwerpen en refereren meer aan het afgeschafte Rendez-Vous d’Expertise. Wat hier erg in het oog springt is dat deze ingeschrevenen zich weer trots willen voelen op het NIVRE.