Werkgroep Herziening Arbitrage gaat van start
Een toekomstbestendig arbitrageproces begint met de kennis en ervaring uit de praktijk. Daarom heeft het branchebestuur Brand de herziening van het arbitrageproces benoemd tot een van de jaardoelen voor 2026. Met trots kunnen we melden dat er naar aanleiding van onze oproep voldoende aanmeldingen zijn ontvangen om de werkgroep officieel van start te laten gaan.
Arbitrage is binnen de expertisepraktijk een belangrijk instrument voor de zorgvuldige en efficiënte afhandeling van complexe brandschades. Wanneer partijen geen overeenstemming bereiken over bijvoorbeeld de oorzaak of de omvang van een schade, bieden onafhankelijke experts een bindend oordeel. Juist daarom is het belangrijk dat het arbitrageproces blijft aansluiten bij de praktijk.
Tijdens de bijeenkomsten gaat de werkgroep aan de slag met het actualiseren en verder verbeteren van het arbitrageproces. Daarbij staat niet alleen onze eigen branche centraal. Ook wordt nadrukkelijk de samenwerking gezocht met andere branches. Door kennis en ervaringen uit te wisselen, kunnen we van elkaar leren en waar mogelijk komen tot een meer uniforme werkwijze.
Werkgroepleden en aftrap
De werkgroep bestaat uit Roberto van Akkeren, Arno de Jong, Frank van der Lugt en Jos Wensink. Branchevoorzitter Dennis Jansen zal tijdens de eerste bijeenkomst de aftrap geven. Die eerste bijeenkomst vindt plaats op maandag 28 september.
We wensen alle deelnemers veel succes en kijken uit naar de eerste resultaten van deze gezamenlijke inspanning.