14 oktober 2026

Kwaliteit met succes of succes met kwaliteit?

Auteur: NIVRE
Bestuur
Susan Mogony

De NIVRE-Basisopleiding bestaat nu 3 jaar. Een jaar lang is eraan gewerkt door de werkgroep van het NIVRE. En het resultaat mag er zijn. Bij de start hadden we nog twijfels. Hoewel de NIVRE-Basisopleiding verplicht is om als kandidaat NIVRE Register-Expert ingeschreven te worden, was het voor ons lang niet duidelijk hoeveel aanmeldingen er zouden komen. We dachten aan drie startmomenten per jaar. Inmiddels zijn dit er meer dan 10. We dachten aan maximaal 10 NIVRE-aspiranten per startmoment. Dit zijn er zeker 14 en soms 16. 

Bijna elke maand staan NIVRE-aspiranten, die na zo’n 9 maanden studie zijn ‘afgestudeerd’, weer bij ons in het zonnetje, omdat zij het diploma hebben behaald en zich vanaf dat moment mogen inschrijven als kandidaat NIVRE Register-Expert. 

De aanmeldingen blijven doorlopen en ook komend jaar is er nog maar beperkt plaats. De NIVRE-Basisopleiding zal dan ook op korte termijn niet alleen meer door NIBE-SVV, maar ook door een andere opleider gegeven worden.

De – vooralsnog – laatste stap in kwaliteit en onafhankelijkheid, is het centraal examen. Die stap gaat nu genomen worden. Per november wordt iedere NIVRE-aspirant die zijn diploma wil behalen, apart getoetst door het Examenadviesburo.

Deze stap benadrukt de kwaliteit van het diploma. 

Om succesvol je NIVRE-titel te behalen, volg je na het behalen van de NIVRE Basisopleiding de vakinhoudelijke opleiding van jouw branche. Ook deze opleiding zal over niet al te lange termijn centraal geëxamineerd worden. 

De examens zijn van belang, omdat we zo weten dat iedereen op hetzelfde niveau zijn diploma behaald en daarmee waar mogelijk over dezelfde kwaliteit beschikt. Een NIVRE-titel heeft daarmee ook meer waarde naar buiten toe en de gedupeerde weet wat hij kan verwachten als hij een NIVRE Register-Expert op de stoep krijgt. 

De kwaliteit behaal je door succesvol je examen te behalen. En met dit succes voldoe je aan onze hoge maatstaven van kwaliteit en mag je de NIVRE-titel achter je naam zetten. Wij zijn trots op onze NIVRE Register-Experts die elke dag weer gedupeerden terzijde staan met kwaliteitsvolle schade-expertise.

Na drie jaar NIVRE-Basisopleiding en meer dan 300 geslaagde NIVRE-aspiranten, mogen we wel spreken van een succes, mede dankzij de werkgevers die kwaliteit vooropzetten.

Susan Mogony
Directeur NIVRE