Even voorstellen: bestuurslid Toine Raasveld

Ook Toine Raasveld is toegetreden tot het bestuur van de branche Personenschade. Hoewel hij geen NIVRE Register-Expert is, liggen zijn roots toch in de letselschadebranche. Hoe is dit zo gekomen, en wat hoopt Toine bij te kunnen dragen aan het bestuur?
Na afronding van de studie bedrijfskunde aan de UVA nam Toine het bedrijf van zijn vader over: Raasveld Expertise. Inmiddels is hij al 16 jaar werkzaam in de letselschadebranche als directeur van het expertisebureau dat gespecialiseerd is in personenschade. Toine: “Mijn vader behoort tot de eerste lichting NIVRE-experts en vertelde er veel over aan de keukentafel. In 2008 nam ik het bedrijf over. Ik heb als bedrijfskundige een hoop branches mogen zien, maar ik ken er geen die zo veelzijdig is als deze branche. De mensen in de letselschadebranche hebben passie en vakmanschap en er zijn bovendien veel mogelijkheden voor doorontwikkeling in deze markt. Het beroep van expert is een prachtig beroep; zelfs doorgewinterde experts leren elke dag weer nieuwe dingen door de casussen die op hun pad komen. Daarnaast is het persoonlijke contact met de cliënt iets wat het vak impactvol en zeer waardevol maakt. Zo geschiedde het dan ook dat ik na een tijdje in de branche te hebben gewerkt besloot te blijven. Want hier ligt mijn toekomst.”
Bijdrage leveren aan ontwikkeling van het vak
Toine is geen schade-expert. Toch is hij in het branchebestuur verzeild geraakt. Hoe dan? Toine legt uit: “Ik ben door de bestaande bestuursleden benaderd. Ik ben zelf bewust geen expert, aangezien het bedrijf een dusdanige omvang heeft dat de aansturing en bedrijfsvoering prioriteit hebben. Maar vanuit mijn functie beweeg ik me veel in de branche, heb ik een groot netwerk en pak ik veel zaken op, want ik vind het leuk om een bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van het vak. Ik heb dan ook niet lang hoeven nadenken over het accepteren van de bestuursfunctie. Wij zijn een NKL-kantoor wat inhoudt dat een groot deel van mijn medewerkers NIVRE-expert is. Ik heb dan ook affiniteit met het NIVRE. Op het moment speelt er veel op het gebied van opleiding en ontwikkeling in het vak en ik vind het super interessant om daar mijn steentje aan bij te kunnen dragen.”
Toine staat bekend als een stabiel en rustig persoon. Iemand die het samenwerkingsmodel opzoekt. Wil je ruzie met hem krijgen, dan moet je het wel bont hebben gemaakt. Hij is typisch iemand die met de dag van morgen bezig is, en dat boeit hem ook. “Ik vraag me altijd af hoe we dingen kunnen verbeteren. Deze houding hoop ik ook mee te kunnen nemen binnen het bestuur. Het is belangrijk om de uitdagingen in de markt samen aan te gaan. Natuurlijk mag het af en toe ook schuren, je mag best scherp op de inhoud je positie afbakenen, maar het moet wel gesprekken en vooruitgang opleveren. We moeten stappen maken en niet blijven hangen in standpunten. We hebben als verschillende bloedgroepen binnen een en dezelfde branche een gezamenlijk belang – het beste voor het slachtoffer – en ik probeer met draagvlak dingen voor elkaar te krijgen.”