24 maart 2026

Bijeenkomst Onderzoek en fraudeherkenning d.d. 19 maart 2026

Auteur: NIVRE
Branche Brand
Bijeenkomst Onderzoek en fraudeherkenning d.d. 19 maart 2026

Op 19 maart jongstleden vond bij Van der Valk te Vianen de bijeenkomst Onderzoek en fraudeherkenning plaats, met een afwisselend programma speciaal voor ingeschrevenen binnen de branche Brand. Tijdens deze middag volgden de deelnemers drie presentaties van elk 45 minuten.

I-TEK, Biesboer Expertise en Brandweer Oost belichtten het thema vanuit verschillende invalshoeken. Uiteenlopende vormen van brand- en inbraakschades kwamen aan de hand van theorie en praktijkvoorbeelden aan bod.

De 140 deelnemers kregen inzicht in waar zij op moeten letten bij onderzoek en fotografie en leerden sporen te herkennen die kunnen wijzen op manipulatie of een mogelijk in scène gezette situatie. Daarnaast nam een spreker van Brandweer Oost hen mee in het herkennen van signalen die helpen bij het onderbouwen van de mogelijke ontstaansplek van een brand.

Kortom, het was een leerzame en waardevolle middag.