KAS-rapport

In 1988 is een werkgroep Audatex Praktijk Groep (APG) gestart met het opstellen van de Kwaliteitscriteria Audatex Systeem-waarden (KAS). Het KAS-rapport van april 1991 werd goedgekeurd door de partners – Verbond van Verzekeraars, NIVRE, ANWB, RAI, FOCWA, BOVAG – in het toenmalig Audatex harmoniemodel en vervolgens toegepast en op de plank gelegd.
Vanuit brancheorganisaties het Verbond van Verzekeraars, Bovag, NIVRE en is er vanaf 2020 opnieuw behoefte aan inzicht in de manier waarop Solera in Nederland de kwaliteit borgt van het Audatex-systeem. Met name de achtergrond en besluitvorming van de Audatex-gebruikersgroepen heeft hierbij veel aandacht. Hierom is het KAS-rapport van de plank gehaald om naar de actuele situatie te kijken en normen te herschrijven.
Bij het actualiseren van het KAS-rapport is uitgegaan van de volgende doelstelling:
- Het opnieuw vaststellen van criteria en normen t.b.v. het borgen en het verder optimaliseren van het Audatex-systeem.
- Het in de branche behouden van acceptatie van het Audatex-systeem als hulpmiddel bij het vaststellen van schade-bedragen.
Het geactualiseerd KAS-rapport, versie 202402 2.0, is voorgelegd aan de brancheorganisaties, het Verbond van Verzekeraars en BOVAG. Vanuit het NIVRE zullen wij op verzoek van het Verbond van Verzekeraars onze bijdrage leveren aan het KAS-rapport.